Dystrybutor sprzętu medycznego i kosmetycznego

MaxBeauty - analizatory stanu skóry i składu ciała

Włoska firma Maxbeauty jest jednym z wiodących producentów europejskich w zakresie innowacyjnych systemów do analizy składu ciała i stanu skóry. Zasada ich działania opiera się na metodzie pomiaru oporu bioelektrycznego przy przepływie prądu zmiennego. Jak największa ilość informacji temat fizycznego i estetycznego stanu ciała klientek jest dla specjalistów punktem wyjściowym w dopasowaniu i wyborze zabiegów bądź preparatów, które będą gwarantować satysfakcję klientek i długotrwałe efekty.

Analizator składu ciała Body Composition Analyzer BCA 22.7:

Przedstawiane są następujące dane:

  • impedancja, rezystancja, reaktancja, przesunięcie kątowe, index masowy – index kostny
  • podstawowy metabolizm – zapotrzebowanie energetyczne, zalecana waga – masa beztłuszczowa-masa tłuszczowa, płyny całkowite-wewnątrz komórkowe-zewnątrzkomórkowe (Interstitial Plasma Transcellular)
  • zalecane wartości, wykresy obecne i historyczne, polecane zabiegi
  • Analizator BCA 22.7 umożliwia transmisję danych do komputera (połączenie bluetooth) i obróbkę danych np. w arkuszach kalkulacyjnych.

Analizator stanu skóry Global Skin Analyzer GSA 9.05

Badane są następujące wartości:

  • temperatura skóry – która normalnie powinna wynosić ok. 2/3 stopnia mniej od temperatury wewnętrznej organizmu. Pomiar ten ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego pomiaru pH
  • odczyn pH skóry twa­rzy – powinien mieć wartość lekko kwaśną (poniżej 7). Najlepiej gdyby zawierał się pomiędzy 4,7 a 5,5 więc dysponując wynikami pomiaru jesteśmy w stanie poprzez użycie kosmetyków zawierających „regulatory” pH doprowadzić ten wskaźnik do prawidłowych wartości
  • fotometria tłuszczu – pozwala określić całkowitą ilość lipidów na powierzchni skóry, wydzielanych przez gruczoły łojowe oraz lipidów znajdujących się w skórze właściwej. Prawidłowa ilość tłuszczu na powierzchni skóry jest bardzo ważna z uwagi na konieczność utrzy­mania prawidłowego balansu wodnego, co pozwala na utrzymanie odpowiedniej bariery hydrolipidowej. Jej brak powoduje że skóra staje się poda­tna na wpływ czynników zewnętrznych co skutkuje podrażnieniami i przedwczesnym starzeniem.
  • stopień uwodnienia skóry – ma fundamentalne znaczenie dla jej prawidłowego funkcjonowania. Może on różnić się z uwagi na działanie czynników endo- i egzogennych jak naturalne starzenie, czynniki środowiskowe, ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, używanie niewłaściwych kosmetyków lub nieprawidłowe nawyki żywieniowe.

Przeprowadzenie testu jest szybkie i Łatwe. Pomiary mogą być dokonywane w kilku punktach twarzy a także na biuście, brzuchu, pośladkach i udach. Przykładane są tam specjalne elektrody przez które przepływa bardzo slaby sinusoidalny prąd sterowany przez mikroprocesor, który przetwarza indywidualne dane. W krótkim czasie urządzenie drukuje rezultat analizy. Aparat wyposażony jest również w źródło światła ultrafioletowego (Lam­pa Wooda). Badanie powierzchni skóry oraz włosów przy jej pomocy pozwala wykryć obecność zmian trądzikowych (pomarańczowych lub żółtych w zależności od stopnia utlenienia tłuszczu), przebarwień skórnych niewidocznych gołym okiem, czy złuszczeń zabarwionych na srebrno w świetle ultrafioletowym. Światło to jest bowiem szeroko stosowane przy diagnozowaniu problemów dermatologicznych jak łuszczyca, bielactwo, itp. Ba­danie to pozwala również odkryć anomalie występujące w skórze jak złuszczanie naskórka, blizny potrądzikowe, zmarszczki, rumienie, rozszerzone pory, torbiele, przebarwienia czy teleangiektazje.

magnifiercrosschevron-downmenu-circlecross-circle